  • YC122-JR-075R1L
YC122-JR-075R1L
advertisement
Manufacturer No:
YC122-JR-075R1L
HK JDW NO:
898-YC122-JR-075R1L
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
YC122-JR-075R1L
Description:
Quantity:
In Stock : 3547
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
YC122-JR-075R1L
  • Package / Case
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    YC122
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Case Code (Metric)
    1010
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm