  • YC122-JR-071K8L
YC122-JR-071K8L
advertisement
Manufacturer No:
YC122-JR-071K8L
HK JDW NO:
898-YC122-JR-071K8L
Datasheet:
YC122-JR-071K8L
Description:
RES ARRAY 2 RES 1.8K OHM 0404
Step5Bar-code shipping tag
YC122-JR-071K8L
    24 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1010
  • Case Code (Imperial)
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm