  • YC102-JR-0756KL
YC102-JR-0756KL
advertisement
Manufacturer No:
YC102-JR-0756KL
HK JDW NO:
898-YC102-JR-0756KL
Datasheet:
YC102-JR-0756KL
Step5Bar-code shipping tag
YC102-JR-0756KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0805
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0313W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    15V
  • Power Per Element
    31mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm