  • YC102-JR-0713KL
YC102-JR-0713KL
advertisement
Manufacturer No:
YC102-JR-0713KL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC102-JR-0713KL
Package:
0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC102-JR-0713KL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC102-JR-0713KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    YC102
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0805
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0313W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    15V
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    31mW
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm