  • Y4069100R000J9L
Y4069100R000J9L
advertisement
Manufacturer No:
Y4069100R000J9L
HK JDW NO:
890-Y4069100R000J9L
Step5Bar-code shipping tag
Y4069100R000J9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Metal Foil
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Accutrim™1260X
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.420 x 0.170 Facex0.375L 10.67mmx4.32mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    21
  • Length
    9.525mm