  • Y4013470R000F9W
Y4013470R000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y4013470R000F9W
HK JDW NO:
890-Y4013470R000F9W
Package:
0603 (1608 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y4013470R000F9W
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~220°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm