  • Y161168K0000T9R
Y161168K0000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y161168K0000T9R
HK JDW NO:
890-Y161168K0000T9R
Description:
VSM Series, Metal Foil, 68kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y161168K0000T9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    68kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm