  • Y16065R00000F9W
Y16065R00000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16065R00000F9W
HK JDW NO:
890-Y16065R00000F9W
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Description:
VCS1625ZP Series, Metal Foil, 5Ohms, 1W, ±1%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 820
Step5Bar-code shipping tag
Y16065R00000F9W
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VCS1625ZP
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    6440
  • Case Code (Imperial)
    2516
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    4.064mm
  • Width
    6.35mm