  • Y150850K0000VR1R
Y150850K0000VR1R
advertisement
Manufacturer No:
Y150850K0000VR1R
HK JDW NO:
890-Y150850K0000VR1R
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
50kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y150850K0000VR1R
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    RNC90T
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm