  • HLW06A1Z125R0JF
HLW06A1Z125R0JF
advertisement
Manufacturer No:
HLW06A1Z125R0JF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-HLW06A1Z125R0JF
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 125Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLW06A1Z125R0JF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    125Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    8W
  • Diameter
    7.94mm
  • Height
    15.08mm
  • Length
    25.4mm