  • Y1496806R000B0W
Y1496806R000B0W
advertisement
Manufacturer No:
Y1496806R000B0W
HK JDW NO:
890-Y1496806R000B0W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR VSM Series, Metal Foil, 806Ohm, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1496806R000B0W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    806Ohm
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm