  • Y14535R76000A9L
Y14535R76000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y14535R76000A9L
HK JDW NO:
890-Y14535R76000A9L
Description:
5.76Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y14535R76000A9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    Z
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5.76Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm