  • Y144750R0000T9L
Y144750R0000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y144750R0000T9L
HK JDW NO:
890-Y144750R0000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
50Ohms, 2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y144750R0000T9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    Z
  • Size / Dimension
    1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    30.48mm
  • Width
    6.604mm