  • Y116910K0000B9L
Y116910K0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y116910K0000B9L
HK JDW NO:
890-Y116910K0000B9L
Package:
3017 J-Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y116910K0000B9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    SMR3D
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    600mW