  • Y087513K0000T0L
Y087513K0000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y087513K0000T0L
HK JDW NO:
890-Y087513K0000T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
13kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y087513K0000T0L
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.087W 5.80mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    13kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -75°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    5.7912mm
  • Width
    2.2098mm