  • Y00898K78900TR0L
Y00898K78900TR0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00898K78900TR0L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y00898K78900TR0L
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
8.789kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00898K78900TR0L
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.01%
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    8.789kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Depth
    2.67mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Lead Pitch
    3.81mm
  • Length
    7.62mm