  • Y0089105K000BP0L
Y0089105K000BP0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0089105K000BP0L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y0089105K000BP0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
105kOhm, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0089105K000BP0L
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2011
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    105kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    300mW
  • Voltage - Rated DC
    300V