  • CFR1WSJT-52-120R
CFR1WSJT-52-120R
advertisement
Manufacturer No:
CFR1WSJT-52-120R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CFR1WSJT-52-120R
Datasheet:
CFR1WSJT-52-120R
Description:
Through Hole 120Ohm, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
CFR1WSJT-52-120R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    CFR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    3.3mm