  • Y0080500R000K0L
Y0080500R000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0080500R000K0L
HK JDW NO:
890-Y0080500R000K0L
Step5Bar-code shipping tag
Y0080500R000K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    21
  • Height
    6.35mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
  • Series
    1248
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.175 Face x 0.250 H 6.35mmx4.45mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%