  • Y00585K62000F0L
Y00585K62000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00585K62000F0L
HK JDW NO:
890-Y00585K62000F0L
Step5Bar-code shipping tag
Y00585K62000F0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    5.62kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Length
    12.7mm