  • Y0023300K000T0L
Y0023300K000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0023300K000T0L
HK JDW NO:
890-Y0023300K000T0L
Description:
FIXED RESISTOR, 300kOhm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0023300K000T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.64 mm