  • XW5T-P1.5-1.2-1BL
XW5T-P1.5-1.2-1BL
advertisement
Manufacturer No:
XW5T-P1.5-1.2-1BL
HK JDW NO:
607-XW5T-P1.5-1.2-1BL
Package:
Datasheet:
Description:
OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION XW5T-P1.5-1.2-1BL DIN Rail Mount Terminal Block, Feed Through, 3 Ways, 28 AWG, 14 AWG, 1.5 mm, Push In, 17.5 ANew
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XW5T-P1.5-1.2-1BL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    XW5
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    500V
  • Current Rating
    17.5A
  • Termination Style
    Push In
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Wire Gauge or Range - AWG
    14-26 AWG
  • Voltage - IEC
    500V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.14-1.5mm2
  • Current - IEC
    17.5A
  • Stripping Length
    8mm
  • Terminal Width
    3.5mm