  • XTM-18R0626-R
XTM-18R0626-R
advertisement
Manufacturer No:
XTM-18R0626-R
HK JDW NO:
255-XTM-18R0626-R
Package:
Module
Datasheet:
XTM-18R0626-R
Description:
CAP 61.7F -5% +20% 18V CHAS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XTM-18R0626-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    XTM
  • Size / Dimension
    9.291Lx1.803W 236.00mmx45.80mm
  • Tolerance
    -5% +20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw Terminals
  • Voltage - Rated
    18V
  • Capacitance
    61.7F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    22mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    3.051 77.50mm