  • XS612B1DAM12
XS612B1DAM12
advertisement
Manufacturer No:
XS612B1DAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
HK JDW NO:
16111-XS612B1DAM12
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XS612B1DAM12
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Material - Body
    Nickel-Plated Brass
  • Mfr
    Schneider Electric
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
  • Voltage - Supply
    12V ~ 48V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    NO, 2-Wire
  • Sensing Distance
    0.157" (4mm)