  • XRCGB26M000F3M01R0
XRCGB26M000F3M01R0
advertisement
Manufacturer No:
XRCGB26M000F3M01R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-XRCGB26M000F3M01R0
Quantity:
In Stock : 9955
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XRCGB26M000F3M01R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Additional Feature
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    0.004%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.65 (mm)/L0.079XB0.063XH0.026 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Load Capacitance
    8pF
  • Frequency Tolerance
    30ppm
  • Drive Level
    150 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    150Ohm