  • XLG-240-M-AB
XLG-240-M-AB
advertisement
Manufacturer No:
XLG-240-M-AB
HK JDW NO:
495-XLG-240-M-AB
Package:
Datasheet:
XLG-240-M-AB
Description:
Quantity:
In Stock : 20
Step5Bar-code shipping tag
XLG-240-M-AB
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    XLG-240 (240W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx2.48W x 1.40 H 195.0mmx63.0mmx35.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Power (Watts)
    239W
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    90V~171V