  • XLG-100-L-AB
XLG-100-L-AB
advertisement
Manufacturer No:
XLG-100-L-AB
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-XLG-100-L-AB
Package:
Datasheet:
XLG-100-L-AB
Description:
Quantity:
In Stock : 12
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XLG-100-L-AB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    XLG-100 (100W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx2.48W x 1.26 H 125.0mmx63.0mmx32.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    4.2kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Voltage - Output
    71V~142V