  • XDCAG45M000RGA00P0
XDCAG45M000RGA00P0
advertisement
Manufacturer No:
XDCAG45M000RGA00P0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-XDCAG45M000RGA00P0
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
MONOLITHIC CRYSTAL FILTER 45MHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XDCAG45M000RGA00P0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Mfr
    Murata Electronics
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Series
    XDCAG
  • Size / Dimension
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Impedance
    800 Ohms
  • Number of Poles
    4
  • Bandwidth
    7.5 kHz
  • Insertion Loss
    3dB
  • Ripple
    1dB
  • Height (Max)
    0.049" (1.25mm)