  • ECS-21K-15B
ECS-21K-15B
advertisement
Manufacturer No:
ECS-21K-15B
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-21K-15B
Package:
UM-1
Datasheet:
ECS-21K-15B
Description:
MONO XTAL 21.4MHZ 4P 2PC 2DB TH
Step5Bar-code shipping tag
ECS-21K-15B
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    UM-1
  • Number of Pins
    1
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.098W 7.30mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    MONOLITHIC
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Number of Poles
    4
  • Bandwidth
    7.5 kHz
  • Filter Type
    CRYSTAL FILTER
  • Insertion Loss (dB)
    2 dB
  • Frequency - Cutoff or Center
    21.4MHz
  • Ripple
    1dB
  • Attenuation@Freq-Max
    25 dB
  • Height
    8.001mm
  • Length
    7.3mm