  • ECS-45K7.5A
ECS-45K7.5A
advertisement
Manufacturer No:
ECS-45K7.5A
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-45K7.5A
Package:
UM-1
Datasheet:
Description:
MONO XTAL 45MHZ 2P 3DB TH 1PC
Step5Bar-code shipping tag
ECS-45K7.5A
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    UM-1
  • Mfr
    ECS Inc.
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Series
    MCF
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
  • Impedance
    350 Ohms
  • Number of Poles
    2
  • Bandwidth
    10 kHz
  • Insertion Loss
    2dB
  • Ripple
    1dB
  • Height (Max)
    0.315" (8.00mm)