  • XCKU095-1FFVB1760C
XCKU095-1FFVB1760C
advertisement
Manufacturer No:
XCKU095-1FFVB1760C
Manufacturer:
Xilinx Inc.
HK JDW NO:
903-XCKU095-1FFVB1760C
Package:
1760-BBGA, FCBGA
Description:
950mV V FPGAs Kintex® UltraScale™ Series 1760-BBGA, FCBGA
Quantity:
In Stock : 12687
Step5Bar-code shipping tag
XCKU095-1FFVB1760C
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
  • Package / Case
    1760-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Bulk
    Field Programmable Gate Arrays
  • Packing Method
  • Voltage - Supply
    0.922V~0.979V
  • Supply Voltage
    0.95V
  • Number of Outputs
    702
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    950mV
  • Power Supplies
    0.95V
  • Number of I/O
    702
  • RAM Size
    7.4MB
  • Number of Inputs
  • Organization
    768 CLBS
  • Number of LABs/CLBs
    67200
  • Speed Grade
    1
  • Number of Registers
    1.0752e+06
  • Number of CLBs
    768
  • Length
    42.5mm
  • Width
    42.5mm