  • XC6205F11ADR-G
XC6205F11ADR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6205F11ADR-G
HK JDW NO:
817-XC6205F11ADR-G
Package:
6-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
XC6205F11ADR-G
Description:
Enable Fixed XC6205 PMIC 6-WFDFN Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
XC6205F11ADR-G
  • Package / Case
    6-WFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Finish
    Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au)
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    270mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.15V
  • Voltage Dropout (Max)
    1.1V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (10kHz)