  • XC6201P562PR-G
XC6201P562PR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6201P562PR-G
HK JDW NO:
817-XC6201P562PR-G
Package:
TO-243AA
Datasheet:
XC6201P562PR-G
Description:
Fixed XC6201 PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 11827
Step5Bar-code shipping tag
XC6201P562PR-G
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 200mA