  • XC6201P432MR-G
XC6201P432MR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6201P432MR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC6201P432MR-G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
XC6201P432MR-G
Description:
Fixed XC6201 PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 14922
Step5Bar-code shipping tag
XC6201P432MR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Base Part Number
    XC6201
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 200mA