  • XC6127N53JNR-G
XC6127N53JNR-G
advertisement
Manufacturer No:
XC6127N53JNR-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
HK JDW NO:
817-XC6127N53JNR-G
Package:
Datasheet:
XC6127N53JNR-G
Description:
1V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 6822
Step5Bar-code shipping tag
XC6127N53JNR-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    DETECT VOLTAGE IS 5.3V
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    1.3mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Power Supplies
    0.8/5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.7V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.00235mA
  • Threshold Voltage
    +5.3V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm