  • XAL5020-331MEB
XAL5020-331MEB
advertisement
Manufacturer No:
XAL5020-331MEB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XAL5020-331MEB
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XAL5020-331MEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RMS Current (Irms)
    14.4A
  • Height
    2mm
  • Length
    5.48mm
  • Width
    5.28mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Weight
    200.005886mg
  • Material - Core
    Composite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    330 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    14.4A
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    17.1A
  • Case/Size Code
    2221
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    7.68mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.33 µH