  • X9409WV24I-2.7
X9409WV24I-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9409WV24I-2.7
HK JDW NO:
668-X9409WV24I-2.7
Package:
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
X9409WV24I-2.7
Description:
X9409 Digital Potentiometers XDCP™ Series I2C
Step5Bar-code shipping tag
X9409WV24I-2.7
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    XDCP™
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Selectable Address
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X9409
  • Configuration
    Potentiometer
    Non-Volatile
  • Taper
    Linear
  • Number of Taps
    64
  • Resistance - Wiper (Ω) (Typ)
    50
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±30ppm/°C