  • X93256UV14I-2.7
X93256UV14I-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X93256UV14I-2.7
HK JDW NO:
391-X93256UV14I-2.7
Package:
TSSOP
Datasheet:
X93256UV14I-2.7
Description:
14 Terminations 3V 14 Pin Digital Potentiometers Serial 32 Positions
Step5Bar-code shipping tag
X93256UV14I-2.7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    35 ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Number of Positions
    32
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    NONVOLATILE MEMORY
  • Subcategory
    Digital Potentiometers
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    14
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G14
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    Serial
  • Number of Circuits
    2
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Converter Type
    DIGITAL POTENTIOMETER
  • Number of Taps
    32
  • Total Resistance
    50000Ohm
  • Resistor Terminal Voltage-Max
    5.5V
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm