  • X9315WSI-2.7
X9315WSI-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9315WSI-2.7
HK JDW NO:
668-X9315WSI-2.7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
X9315WSI-2.7
Description:
X9315 Digital Potentiometers XDCP™ Series Up/Down (U/D, INC, CS)
Step5Bar-code shipping tag
X9315WSI-2.7
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    X9315
  • Resistance - Wiper (Ω) (Typ)
    400
  • Temperature Coefficient (Typ)
    ±300ppm/°C