  • X40011V8I-A
X40011V8I-A
advertisement
Manufacturer No:
X40011V8I-A
Manufacturer:
Xicor
HK JDW NO:
4898-X40011V8I-A
Package:
TSSOP
Datasheet:
X40011V8I-A
Description:
5V 8 Terminals Voltage supervisor 2 Channels 400kHz
Quantity:
In Stock : 5589
Step5Bar-code shipping tag
X40011V8I-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    400kHz
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    2
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.6V
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Supply Current-Max (Isup)
    3mA
  • Length
    4.4mm
  • Width
    3mm