  • WSF452751R00DHEA
WSF452751R00DHEA
advertisement
Manufacturer No:
WSF452751R00DHEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF452751R00DHEA
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Metal Film, 51Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSF452751R00DHEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    2W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%