  • WSC251553R60JEA
WSC251553R60JEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC251553R60JEA
HK JDW NO:
866-WSC251553R60JEA
Description:
Wirewound, 53.6Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251553R60JEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    53.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W