  • WSC251514R00FEA
WSC251514R00FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC251514R00FEA
HK JDW NO:
866-WSC251514R00FEA
Package:
2515
Datasheet:
Description:
Wirewound, 14Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251514R00FEA
  • Resistance
    14Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C