  • WS3M1500J
WS3M1500J
advertisement
Manufacturer No:
WS3M1500J
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-WS3M1500J
Package:
Axial
Datasheet:
WS3M1500J
Description:
150Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WS3M1500J
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    WS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.610L 5.50mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W