  • WMF2S47K
WMF2S47K
advertisement
Manufacturer No:
WMF2S47K
HK JDW NO:
192-WMF2S47K
Description:
WMF 47nF Film Capacitor 10% Axial 250V-DC POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
WMF2S47K
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to WMF2S47K .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 125
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Custom Capabilities
    Tape and Reel Packaging
  • Diameter
    7.5mm
  • Length
    20.6mm