  • WLT450-1002-S
WLT450-1002-S
advertisement
Manufacturer No:
WLT450-1002-S
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-WLT450-1002-S
Package:
Datasheet:
WLT450-1002-S
Description:
Quantity:
In Stock : 12550
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLT450-1002-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    WLT450 (450W)
  • Size / Dimension
    7.87Lx4.00W x 1.66 H 200.0mmx101.6mmx42.2mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    250W 450W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cUL, Nemko, UL
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    16.66A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 120V~390VDC