  • VYC30W-Q24-S5-T
VYC30W-Q24-S5-T
advertisement
Manufacturer No:
VYC30W-Q24-S5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VYC30W-Q24-S5-T
Package:
Module
Datasheet:
VYC30W-Q24-S5-T
Description:
Quantity:
In Stock : 16776
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VYC30W-Q24-S5-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VYC30W-T (30W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.66Lx2.17W x 0.75 H 67.5mmx55.0mmx19.1mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Output Power
    30W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    19.05mm