  • VHK50W-Q24-S15
VHK50W-Q24-S15
advertisement
Manufacturer No:
VHK50W-Q24-S15
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VHK50W-Q24-S15
Package:
Module
Datasheet:
VHK50W-Q24-S15
Description:
CONVERTER DC-DC 15V 3.33A 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VHK50W-Q24-S15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    502.126754g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    VHK50W (50W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx4.01W x 1.50 H 107.5mmx101.8mmx38.0mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-MXFM-X9
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    3.33A
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    38.1mm