  • VYB15W-Q24-D15-T
VYB15W-Q24-D15-T
advertisement
Manufacturer No:
VYB15W-Q24-D15-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VYB15W-Q24-D15-T
Package:
Module
Datasheet:
VYB15W-Q24-D15-T
Description:
Quantity:
In Stock : 3879
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VYB15W-Q24-D15-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VYB15W-T (15W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.06Lx2.17W x 0.75 H 52.3mmx55.0mmx19.0mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Power
    15W
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    19.05mm