  • VYB10W-Q48-S5-T
VYB10W-Q48-S5-T
advertisement
Manufacturer No:
VYB10W-Q48-S5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VYB10W-Q48-S5-T
Package:
Module
Datasheet:
VYB10W-Q48-S5-T
Description:
Quantity:
In Stock : 14174
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VYB10W-Q48-S5-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    78 %
  • Output Voltage
    5V
  • Output Power
    10W
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    19.05mm
  • Length
    52.324mm
  • Width
    55.118mm